يکشنبه ٢٢ تير ١٣٩٩ - 
1 2
 
منو اصلی
صفحه اصلي > نمایش اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاري سيزدهمين جشنواره آموزشي دانشگاه

 

سیزدهمین جشنواره آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در تالار امام خمینی(ره) دانشگاه با حضور دکتر لاریجانی، معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر آقاجانی، رییس دانشگاه، دکتر ضیایی معاون آموزشی دانشگاه و جمعی از معاونین دانشگاه، اساتید پیشکسوت، اعضای هیئت علمی و دانشجویان برگزار شد.

در این مراسم، از برگزیدگان حوزه آموزشی در سطح دانشگاهی، ملی و بین المللی با اهدای لوح تقدیر و تندیس جشنواره تقدیر به عمل آمد.
دکتر لاریجانی: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یکی از قلل آموزشی کشور در حوزه پزشکی
دکتر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت نیز با تبریک اعیاد شعبانیه و هفته آموزش به اساتید دانشگاه، این دانشگاه را یکی از قلل آموزشی کشور در حوزه پزشکی دانست و از حضور تمامی اساتید و مسئولان آموزشی دانشگاه تقدیر کرد.
معاون آموزشی با بیان اینکه مسئولیت اداره آموزش پزشکی بعهده دانشگاه های علوم پزشکی است، اظهار داشت: مجموعه دانشگاه هایی که در تهران حضور دارند حدود ۴۰-۳۰ درصد آموزش پزشکی کشور را اداره می کنند و باید در این خصوص به خوبی عمل کنند. این جشنواره فرصت مغتنمی است که از خدمات اساتید تقدیر کنیم و امیدواریم این فرهنگ همواره دوام و بقا داشته باشد.  
دکتر آقاجانی: گروه های آموزشی دانشگاه باید در سطح ملی سرآمد باشند
دکتر محمد آقاجانی رییس دانشگاه در ادامه بر ارتقای جایگاه گروههای آموزشی تاکید کرد و گفت: گروههای آموزشی ما باید در سطح ملی سرآمد باشند. بنابراین باید برنامه ریزی، نیروی انسانی و تجهیزات در اختیار این گروهها قرار دهیم وبستر مناسب برای رشد آنها در سطح ملی و فراملی فراهم سازیم.
دکتر آقاجانی با بیان این که باید نگاه ملی به دانشگاه و موقعیت دانشگاه داشته باشیم، ادامه داد: برنامه های متعددی نظیر افزایش جذب دانشجویان خارجی، قرارداد با دانشگاههای متعدد خارجی، تبادل علمی در حوزه پژوهش و آموزش و اجرای دوره های مشترک آموزشی با دانشگاههای معتبربین المللی در دستور کار است.
دکتر ضیایی: هدف نهایی معاونت آموزشی دانشگاه، ارتقای کیفیت آموزش پزشکی است
معاون آموزشی دانشگاه در خصوص مرجعیت علمی دانشگاه ها، عنوان کرد: یکی ‌از دانشگاه هایی که می تواند در این حوزه حرفی برای گفتن داشته باشد، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است. همچنین شناسایی و تقویت ظرفیت ها در این زمینه یکی‌ از اقدامات است که باید در دستور کار قرار گیرد.
وی با بیان ۴ وظیفه اصلی معاونت اموزشی دانشگاه، یادآور شد: انتقال دانش، تولید دانش، مدیریت دانش و ارائه خدمت وظیفه ما در دانشگاه است. اگر ۱۴۰۰ هضو هیئت علمی دست به دست هم دهند، نیروی عظیمی برای استقرار برنامه جامع  حاکمیت آکادمیک به کار گرفته خواهد شد. در این راستا نرم افزاری به زودی در دسترس قرار می گیرد تا اعضای هیئت علمی فعالیت های خود را متناسب با ماموریت ها وارد آن کنند.
نکوداشت استاد پرویز طوسی
دکتر رجایی دبیر علمی جشنواره در این مراسم با اشاره به معیارهای انتخاب اساتید برجسته دانشگاه برای یادواره جشنواره خاطرنشان کرد: برای این منظور ۲۵ نفر از اساتید دانشگاه انتخاب شدند که با نظر هیات رییسه و معاونت آموزشی دانشگاه در جشنواره امسال، استاد پرویز طوسی مورد نکوداشت قرار گرفت.
 
در پایان این جشنواره، از استادان و فرآیندهای برتر آموزشی تقدیر به عمل آمد.
 

 

 


١٠:٣٩ - چهارشنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٦٣٣٠٢    /    تعداد نمایش : ١٤٩خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.