سه شنبه ٢١ مرداد ١٣٩٩ - 
1 2
 
منو اصلی
صفحه اصلي > نمایش اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر علیرضا رجایی: دانشجویان مشتریان اصلی نظام آموزشی هستند و تشکیل کمیته های دانشجویی به منظور بهره گیری از نظرات آنان جهت بهبود نظام آموزشی ضروری است.

  چهارمین جلسه هم اندیشی مدیران دفاتر توسعه دانشکده ها با حضور دکتر علیرضا رجایی مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی ، دکتر نیایی معاون مرکز و دکتر علی مافی دبیر کمیته دانشجویی و مدیران دفاتر توسعه دانشکده ها روز 10 مهر ماه در سالن شورای دانشکده پزشکی تشکیل شد.

در ابتدای جلسه دکتر رجایی ضمن خیر مقدم به اعضاء جلسه، دکتر علی مافی را به عنوان مسوول کمیته دانشجویی در مقطع  undergraduateو دکتر رضا غلامی  را به عنوان مسوول کمیته دانشجویی در مقطع postgraduateمعرفی کردند و افزوند: دانشجویان مشتریان اصلی نظام آموزشی هستند و تشکیل  کمیته های دانشجویی به منظور بهره گیری از نظرات آنان جهت بهبود نظام آموزشی ضروری است.

وی در ادامه افزود: کمیته های مشورتی دانشجویی نیز در دانشکده ها با همراهی نمایندگان edo های دانشکده ها مسئولیت ارتقای کیفی آموزش را به عهده خواهند داشت و انتظار داریم دانشجویان به عنوان یک بازو توانای حوزه آموزش در دانشکده ها فعالیت نمایند.

در ادامه جلسه دکتر رجایی در خصوص تدوین شاخص های رتبه بندی گروه های آموزشی گفت : با تدوین رنکینگ گروه ها به یک معیار مشخص در ارزیابی گروه های آموزشی دست خواهیم یافت و انتظار داریم گروه های آموزشی در زمینه های مختلف مانند هرم هیات علمی، کیفیت تدریس اعضاء گروه و دیگر شاخص ها در بازه زمانی مشخص ارزیابی شوند .

در ادامه مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی از تشکیل ساب کمیتههای EDO با مسولیت دکتر جلال پور احمد نماینده EDOدانشکده داروسازی و دکتر عباش دانش کهن مدیر EDOدانشکده بهداشت خبر داد و افزود:  این ساب کمیته شرح وظایف و دستورالعمل هایEDOها را مطالعه و بررسی و پیشنهادات خود را ارائه نمایند .

دکتر رجایی همچنین در این جلسه از تشکیل کمیته آتی شامل  دکتر رضا زندی ، دکتر شهرام یزدانی و دکتر نیایی  به منظور تعیین شاخص های رتبه بندی گروه های آموزشی دانشگاه خبر داد .

مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی  در ادامه از دکتر مریم اکبری لاکه مدیرEDOدانشکده پزشکی خواستند دستورالعمل و شرح وظایف و آیین نامه های مربوط به کمیته های مشورتی دانشجویی را مطالعه و تدوین نهایی را به سمع و نظر اعضاء برسانند .  دکتر نیایی معاون مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی هدف از تشکیل جلسات با مدیران دفاتر توسعه را تحقق بسته ای تحول از طریق EDOدانشکده ها دانست و گفت: مدیران و نمایندگان EDOدانشکده ها انتقال دهندگان پیام به  EDCدانشکده ها خواهند بود.

وی در ادامه افزود:علاوه بر برگزاری جلسات به صورت ادواری، مسوولین EDC  بازدید هایی از دفاترEDOدر دانشکده ها  خواهند داشت  تا از مشکلات و چالش های آنها از نزدیک آشنا و در جهت رفع آنها اقدام نمایند.

در ادامه جلسه مدیران دفاتر توسعه دانشکده ها گزارشی از وضعیت کمیته دانشجویی ، فعالیت در کمیته های تحول و نوآوری و دانش پژوهی دانشکده متبوع خود را ارائه نمودند.

 


٠٩:٠٦ - چهارشنبه ١١ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ٦٨٠٧٣    /    تعداد نمایش : ١٢٨خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.