جمعه ٢٢ آذر ١٣٩٨ - 
1 2
 
منو اصلی
 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست مسوولین مرکز مطالعات با مسوولین دانشکده پیراپزشکی

  

نشست مسوولین مرکز مطالعات با مسوولین  دانشکده پیراپزشکی :

روز یکشنبه 22 اردیبهشت ماه دکتر علیرضا رجایی مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی به همراه تیم همراه از دانشکده پیراپزشکی دیدار کردند.

دکتر رجائی هدف از این نشست را هم فکری با روسا و معاونین دانشکده ها معرفی کرده و گفتند : مدیران EDOبه پیشنهاد معاون آموزشی دانشکده و به تائید EDCدانشگاه و به حکم رئیس دانشکده انتخاب می شوند ، بهترین شکل و موقعیت اجرایی را دارا می باشند و هدف از این نشست را هم فکری و تعامل دوسویه با مدیران EDO  و EDCو مسئولین دانشکده ها دانست.

ایشان فرمودند: اهداف خود را در چند حیطه متمرکز می کنیم : کمک فکری و علمی به اجرای طرح های نوآورانه دانش پژوهی و شرکت در فرآیندهای  جشنواره ، برنامه ریزی برای طرح های نوآورانه و به ثبت رساندن در موسسه نصر که دراین زمینه نسبت به جایگاه دانشگاه فاصله داریم و باید این اختلاف را با درایت و برنامه ریزی کم کرد.

در ادامه از دانش پژوهی به عنوان یک ابزار برای ارتقاء هیات علمی  نام بردند که در مسیرارتقای هیات علمی  و همچنین فرآیندهای مطرح شده در جشنواره آموزشی در سطح دانشگاه و وزارتخانه می توان از آن استفاده کرد.

ایشان از کمیته های دانشجویی و نقش مهم آنها در ایجاد یک فضای مناسب برای ارزیابی نام برده، گفتند : کمیته مرکزی دانشجویی در EDCتشکیل شده و دو نفر از اعضاء کمیته EDCبه عنوان  نماینده در کمیته مشورتی وزارتخانه انتصاب شده اند که در فرآیند فعالیت خود با دبیر کمیته دانشجویی دانشکده ها مرتبط خواهند شد و تمام فعالیتهایی که از این کمیته انتظار داریم به صورت شبکه ای از EDCو دبیران به دانشکده ها منتقل خواهد شد.

دکتر رجائی در ادامه برارزشیابی دانشجو با یک روش استاندارد و قابل قبول برای تمامی دانشکد ها تاکید کرد و گفت : ارزشیابی هر دانشکده با معیارهای خاص انتخاب خواهد شد .

مدیر مرکز مطالعات همچنین از ارزشیابی اعضاء هیات علمی طبق پروتکل ارتقاء هیات علمی گفت : طبق ماده 2 و بند 2 آیین نامه ارتقاء بررسی کیفیت آموزش از طریق EDCانجام خواهد شد که در این بند بازوی توانمد EDC، EDOهای دانشکده هاخواهند بود . وی در ادامه : از ارتقاء و ارزشیابی گروه های آموزشی گفت که از سال گذشته ارزشیابی گروهها جزء وظایف EDCتعیین شده است و امیدواریم به کمک EDOبه یک ارزشیابی یکسان و همسو برسیم .

وی همچنین : از کمیته های تحول یاد کرد که در بررسی های انجام شده از سوی وزارتخانه دانشگاه شهید بهشتی بهترین عملکرد را در اجرایی کردن بسته های تحول و نوآوری در آموزش را در کشور داشته است.

 در ادامه جلسه دکتر فائقی معاون آموشی دانشکده ضمن تشکر از جلسه رسمی با EDCگفتند : تغییرات سریع مدیریت ها و عدم تلاش و انسجام باعث بازماندن در برخی زمینه ها است.

وی افزود : مونیتورینگ گروه های آموزشی سرچشمه رفع بسیاری از مشکلات خواهد بود .

وی همچنین از آماده سازی و برنامه ریزی برای گزارشات و مستندات لازم جهت وزارتخانه و مراکز یاد کرد و گفت : باید استراتژی مشخص داشته باشیم و ازیک منبع معتبر استفاده شود.

در ادامه نشست اعضاء جلسه به طرح مشکلات آموزشی و نقش EDOها و نظرات و پیشنهادات پرداختند.

اعضاء تیم مرکز مطالعات : دکترعلیرضا رجایی مدیر مرکز مطالعات - دکتر امیر مازیار نیایی معاون مرکز مطالعات –دکتر حسین زاده مسئول توانمدسازی اساتید و معصومه عطایی مسئول هماهنگی کمیته ها و کارگروه های تحول

اعضاء تیم دانشکده پیراپزشکی : دکتر فریبرز فائقی معاون آموزشی دانشکده –دکتر مهرنوش شانکی مدیر EDO–دکتر رضا ربیعی هیات علمی –دکتر اعظم السادات حسینی هیات علمی –دکتر داوود بشاش (مدیر پژوهش  )- دکتر سهیلا کوشا  

 


١٥:٠٥ - چهارشنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ٧٨١١٢    /    تعداد نمایش : ٦٦خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.