جمعه ٢٢ آذر ١٣٩٨ - 
1 2
 
منو اصلی
 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست مسوولین مرکز مطالعات با مسوولین دانشکده توانبخشی :

  

نشست مسوولین مرکز مطالعات با مسوولین  دانشکده توانبخشی :

روز دوشنبه 23 اردیبهشت ماه دکتر علیرضا رجایی مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی به همراه تیم همراه از دانشکده توانبخشی دیدار کردند.

در این نشست دکتر رجائی در سلسله نشست هایی که با مسئولین دانشکده ها برگزار می کنند در خصوص محورها و فعالیت های آموزشی دانشکده و نقش EDOو طرح دانش پژوهی ، طرح های نوآورانه ، کمیته های دانشجویی و کمیته های تحول توضیحات مبسوطی ارائه نمودند .

ایشان با اشاره به محورهای کمیته دانشجویی دانشکده ، ارزشیابی دانشجو، ارزشیابی اساتید ، نظارت بر فعالیتهای کمیته های تحول و طرح های نوآورانه و دانش پژوهشی و گفتند: در یک دانشگاه با استفاده از طرح های دانش پژوهی 35 نفر از اعضای هیات علمی ارتقاء یافته اند و پرداختن به این طرح نه تنها منجر به گرانت دانشگاه می شود بلکه منجر به ارتقاء هیات علمی خواهد شد.

وی در ادامه افزود : کمیته مرکز مشورتی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی از 11 عضو تشکیل شده اند که 2 نفر ازاین افراد از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستند وی نقش دانشجویان را در ارزیابی آزمون ها از نظر کیفیت آموزشی بسیار مهم دانستند و گفتند : در آزمون های برگزار شده باید از بازخورد نظر دانشجویان استفاده شود.

دکتر اخوتیان رییس دانشکده توانبخشی ضمن تشکر از برگزاری این نشست گفت : EDOجای افراد عاشق تدریس است و باید انگیزه اعضای هیات علمی را بالا برد و برگزاری کارگاه های مختلف توانمند سازی اساتید در روش تدریس ، طرح درس و زمینه های مشابه هم کیفیت آموزش را بالا خواهد برد و هم انگیزه اساتید را بالا خواهد برد.

وی در ادامه از نیاز اساتید به روشهای جدید تدریس یاد کرد و گفت : تدریس اساتید باید ارزیابی شود و متدلوژی های جدید تدریس بررسی و اطلاع و آموزش اساتید رسانده شود.

وی افزود:  ارزشیابی در دانشکده به صورت سنتی صورت می گیرد و نیازمند یک روش جدید و استاندارد شده به صورت سیستماتیک ارزیابی ها انجام شود .

دکتر اخوتیان در ادامه از مشکلات دانشجویان بین الملل و روزانه که به صورت ادغام سر کلاس حضور دارند گفت : در پذیرش دانشجویان به صورت روزانه و بین الملل و نیازمند برنامه ریزی های زیادی است . وی  دانشکده توانبخشی را محل رشد آموزش دانست و افزود : اگر کلاسهای بالینی به بیمارستانها انتقال داده شود تحول زیادی در آموزش خواهیم داشت .

وی همچنین درخواست کرد در جذب هیات علمی جوان به توانمندی فرد به امر آموزش و فن بیان و عشق به تدریس که لازمه یک معلم خوب است اشاره کرد و در یک کلام گفت : استاد باید جوهره استادی داشته باشد.

اعضاء تیم  دانشکده پیراپزشکی متشکل از  دکتر اخوتیان رئیس دانشکده ، خانم دکتر میرزا خانی مدیر EDO، دکتر رضائی معاون آموزشی ، دکتر نعیمی ، دکتر ...

اعضاء تیم مرکز مطالعات : دکترعلیرضا رجایی مدیر مرکز مطالعات - دکتر امیر مازیار نیایی معاون مرکز مطالعات –دکتر حسین زاده مسئول توانمدسازی اساتید و معصومه عطایی مسئول هماهنگی کمیته ها و کارگروه های تحول

 


٠٨:٣٥ - شنبه ٢٨ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ٧٨١٥٦    /    تعداد نمایش : ٦٤



خروج




پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.