سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٩ - 
1 2
 
منو اصلی
صفحه اصلي > نمایش اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاري جلسه هم انديشي با كميته هاي تحول

جلسه هم اندیشی دبیران کمیته های تحول و نوآوری در آموزش دانشگاه روز یکشنبه 30 تیر ماه با  حضور دکتر سید امیر محسن ضیایی معاون محترم آموزشی دانشگاه دکتر علیرضا رجایی مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی، مسوولین مرکز و دبیران کمیته های تحول و نوآوری در آموزش پزشکی در سالن شهید بهشتی دانشگاه تشکیل شد .

در این جلسه ابتدا دکتر ضیایی معاون آموزشی دانشگاه در خصوص مراحل اجرایی طرح تحول در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در فاز اول 12کارگروه های دانشگاهی متناظر با بسته های لینک متناسب با نیاز دانشگاه و کمیته های 41 یگانه ذیل آنها تشکیل گردید. خروجی های مشخص برای هر کمیته مشخص و تعریف شد برنامه ها و اقدامات زمان بندی شد و چارچوب و قالب مشخص برای آن مشخص گردید. در روند پیشرفت کار تحول خروجی های اولیه در شورای تحول دانشگاه طرح و بررسی شد و بازخوردهای لازم به آنها ارایه شد .

حال زمان آن فرار رسیده است که با سرعت بیشتر وارد فاز تدوین نهایی سند خروجی کارگروه های بشویم و از خروجی ها به پروژه های عملیاتی دست یابیم .

وی در ادامه افزود: ضعف بزرگ در اجرایی شدن بسته های تحول نفوذ کم عمق در بین اعضای هیات علمی است که برای آن باید برنامه داشته باشیم.

در ادامه جلسه معاون آموزشی دانشگاه ضمن قدردانی از دبیران منتخب کمیته های تحول گفت: کمیته مدیریت رسالت تمایز یافته و ساماندهی قطب های علمی به تصویب هیات رئیسه رسیده است و طرح آموزش بالینی با محوریت مراقبت از بیمار نیز در فاز سوم اجرایی است. و کتابی نیز در این زمینه تدوین شده است که بنا به پیشنهاد وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی برای بهره برداری به تمام دانشگاه های کشور ارسال می شود.

وی ضمن تاکید به خروجی ها ی کمیته ها گفت: اگر مرگ و میر بیماران از طریق آموزش صحیح کاهش پیدا کند به معنی این است که فرایند آموزشی مطلوب داشته ایم. توجه به خروجی ها کار سختی است و نیازمند به برنامه ریزی ، هماهنگی و اجرای صحیح دارد.

در ادامه جلسه معاون آموزشی دانشگاه از دبیران کمیته های تحول خواستند در عرض یک ماه آینده یک پروژه  عملیاتی تدوین نمایند و تو صیح دادند که خروجی کمیته می تواند یک آیین نامه ، سیاست گذاری، قانون گذاری و یا یک نقشه هوشمند باشد و ادامه داد در جذب هیات علمی در دانشگاه اکنون نقشه جذب هوشمند اعضای هیات علمی به تصویب رسیده است در حالیکه قبل از آن هیچ برنامه مدون برای جذب هیات علمی در دانشگاه نداشته ایم.

در ادامه جلسه طبق برنامه دبیران کمیته ها گزارش خود را ارائه و به بحث و تبادل نظر پرداختند.


١١:١٢ - دوشنبه ٣١ تير ١٣٩٨    /    عدد : ٨٠٨٥٢    /    تعداد نمایش : ٢٧١خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.