پنج شنبه ١٩ تير ١٣٩٩ - 
1 2
 
منو اصلی
صفحه اصلي > نمایش اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاري كارگاه آشنايي با پروژوزال هاي نوآورانه

کارگاه آشنایی با پروپوزال های نوآورانه و دانش پژوهی آموزشی روز دوشنبه مورخ 13/08/1398 از ساعت 8 تا 12 در محل مرکز پزشکی ، آموزشی و درمانی کودکان مفید – تالار قائم و با حضور دکتر علیرضا رجائی مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی ، دکتر علی اکبر سیاری مدیر گروه اطفال و عضو منتخب هیات ممیزه در کمیته دانش پژوهی دانشگاه ، دکتر شهرام یزدانی رییس دانشکده مدیریت و آموزش پزشکی ، دکتر شیوا نظری مسوول واحد دانش پژوهی مرکز مطالعات دانشگاه ، دکتر فخر السادات حسینی مسئول واحد طح های نوآورانه مرکز مطالعات دانشگاه و حدود 45 نفر از اعضای هیات علمی برگزار شد .

در این کارگاه دکتر رجائی  ضمن تاکید بر لزوم پرداختن به طرح های نوآورانه  از تاریخچه دانش پژوهی در ایران و جهان گفت و افزود  دانش پژوهی در چهار حوزه متخلف معرفی شده است . که اگر چه همپوشانی هایی با یگدیکر دارند ولی می توان آنها را به عنوان ابعاد گوناگون دانش پژوهی در نظر گرفت.

1- دانش پژوهی در عرصه اکتشاف( Scholarship of discovery)

2- دانش پژوهی ادغام ( Scholarship of integration)

3- دانش پژوهی کاربردی Scholarship of service))

4 - دانش پژوهشی آموزشی Scholarship teaching 

وی همچنین افزود : به دنبال مباحث بسیار گسترده ای که در زمینه بازنگری آیین نامه ارتقای اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سطح وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه ها صورت گرفته ، بازنگری این آیین نامه در سال 1387 به انجام رسیده و توسط وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ شده است

در این کارگاه همچنین دکتر شهرام یزدانی از مفاهیم اولیه دانش پژوهانه و دانش پژوهی مطالبی به سمع  شرکت کنندگان رساند . و در ادامه دکتر حسینی نیز از پروپوزال نوآورانه و دور نمای آن در آیین نامه ارتقاء اعضای هیات علمی مطالب ارائه نمود .

 در ادامه جلسه خانم دکتر شیوا نظری در خصوص دانش پژوهی ، روند ها و امتیاز دهی مطالبی ارانه نمودند و افراد شرکت کننده با ارائه طرح های خود در کارگروهی به بحث و تبادل نظر پرداختند.


١٤:٢٤ - سه شنبه ١٤ آبان ١٣٩٨    /    عدد : ٨٤٨٢٦    /    تعداد نمایش : ١٠٨خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.