پنج شنبه ٠٨ آبان ١٣٩٩ - 
1 2
 
منو اصلی
صفحه اصلي > نمایش اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

محورهاي نشست آتي با دفاتر توسعه دانشگاه تعيين شد.

هیجدهمین جلسه سیاستگذاری مرکز روز دوشنبه مورخ 1399/06/30 از ساعت 9 لغایت 12 در دفتر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی و با حضور دکتر علیرضا رجائی مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی، دکتر امیر مازیار نیایی معاون مرکز و دکتر حسین زاده مسوول واحد توانمند سازی اساتید و دکتر بلوردی معاون دفتر آموزش مداوم به  صورت حضوری در جلسه شرکت نمودند و دکتر عباچی زاده ، دکتر اکبری فارمد ، دکتر عنبری، دکتر پوراحمد ،دکتر دانش کهن ، دکترنظری و خانم زیار به صورت مجازی در جلسه حضور داشتند.

در ابتدای جلسه دکتر نیایی معاون مرکز ضمن تاکید بر برگزاری طرح ارتقای کیفیت گروه های آموزشی در سال آینده گفت: طرح ارتقای کیفیت گروه های آموزشی با کمک مدیران محترم دفاتر توسعه آموزش در سال جاری با موفقیت انجام شد و امید است که سومین دوره ی آن هم در سال جاری به روش نوین برگزار خواهد شد.

در ادامه جلسه دکتر حسین زاده . طرح ارتقای کیفیت گروه های آموزشی را به عنوان یک طرح نوآورانه دانست و افزود این طرح با هماهنگی مدیران دفاتر توسعه آموزش با معاونت آموزشی دانشکده ها انجام شده است .

وی در ادامه گفت جهت آموزش مجازی در دانشکده ها نیازمند یک طرح آموزش مجازی و نیازسنجی هستیم .

در ادامه جلسه  دکتر پوراحمد در مورد آموزش مجازی هم به استفاده از فیدبک دانشجویی در تدریس و ارزشیابی جهت آموزش به اساتید و وجود کمیته دانشجویی تاکید کرد. و دکتر دانش کهن هم به اهمیت اینکه آیتم ها و سنجه های مربوطه را برای اساتید دانشکده ها آموزش بدهیم و در کل اشاره کردند یک برنامه ی آموزش کامل داشته باشیم که هر یک از اساتید و گروه ها بنا بر اقتضای نیاز بتوانند هر قسمت را اجرا و آموزش بدهند و در نظر بگیرند. دکتر عباچی زاده در مفهوم کیفیت به دو موضوع 1- اطمینان از کیفیت 2- تحقق استاندارد های مربوطه اشاره کردند . به امکان استفاده اساتید از کارگاه های مختلف در دانشکده های مختلف اشاره کردند. جناب دکتر رجایی با اشاره یه اینکه سیاست های آموزش مجازی در سطح دانشگاه و حتی وزارت خانه استفاده از تجربیات داخلی است و باید از سایت هایی باشد که قابل رصد باشد. سرکار خانم دکتر عنبری نیز با طرح پیشنهاد برنامه ای با عنوان دانشجوی اکسپرت بر بالین بیمار و انجام صحیح اصول معاینه بیمار ارایه داد که در ادامه  نیز دکتر رجایی با چند مثال در این زمینه و برگزاری طرح مورد نظر در زمان های مختلف ایشان را راهنمایی فرمودند . در آخر جلسه  دکتر رجایی مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش موارد مورد نظر را در 4 بند جمع بندی کردند ارزیابی برنامه آموزش و آزمون مجازی، تهیه پرسشنامه جهت جمع آوری و ارایه راه کارهایی در خصوص طرح ارتقای کیفیت آموزش گروه ها ،راه اندازی کمیته دانش پژوهی در دانشکده ها ، فعال سازی کمیته دانشجویی در هر یک از دانشکده و مقرر شد در دستور کار جلسات بعدی قرار گیرد.


١٣:٢٣ - دوشنبه ٣١ شهريور ١٣٩٩    /    عدد : ٩٦٦٣٧    /    تعداد نمایش : ٢٥خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.