جمعه ١٥ مرداد ١٤٠٠ - 
1 2 3 4
 
منو اصلی
صفحه اصلي > نمایش اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

طرح پيشنهادي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي براي جايگزيني آزمون هاي جامع نهايي شد.

 

نوزدهمین  جلسه سیاستگذاری مرکز روز دوشنبه مورخ 1399/07/07 از ساعت 9 لغایت 12 در دفتر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی و با حضور دکتر علیرضا رجائی مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی، دکتر امیر مازیار نیایی معاون مرکز و دکتر حسین زاده مسوول واحد توانمند سازی اساتید و دکترنظری مسوول واحد دانش پژوهی مرکز  به  صورت حضوری در جلسه شرکت نمودند و دکتر دکتر عباچی زاده ، دکتر عنبری و دبیر کمیته دانشجویی رضا شاهرخیعباچی زاده به صورت مجازی در جلسه حضور داشتند.

در ابتدای جلسه دکتر حسین زاده ضمن تاکید بر  اهمیت سنجش کیفیت آموزش و یادگیری فارغ التحصیلان گفت:  بدیهی است در آینده سلامت افراد جامعه در دستان فارغ التحصیلان خواهد بود بنابراین اطمینان از آموخته های آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. و با توجه به اینکه پروتکل های اپیدمی مدونی در این خصوص در کشور وجود ندارد و پیش بینی خاصی برای شرایط اضطرارانجام نگرفته ضروریست با انجام بررسی و مطالعات کافی و جامع روش مناسبی برای سنجش دانش و توان علمی فارغ التحصیلان و تشخیص صحیحردی و قبولی طراحی و جایگزین آزمون گردد.

وی در ادامه افزود: به دلیل عدم اطلاع کافی ویا سهل انگاشتن موضوع، پیشنهاد لغوکامل آزمون جامع داده شده که این امر کاملا با اهداف واقعی آموزش مغایر  می باشدچراکه در واقع آزمون تضمین حداقلی برای سنجش کیفیت آموزش و یادگیری دانشجو است.

به منظور استمرار تحصیل دانشجویان و جلوگیری از وقفه تحصیلی و همچنین حفظ ارزش آزمون، می توان بطور مثال برآورد نمرات ترم های قبل و فعالیت های قبلی دانشجو را لحاظ کردو در صورت کسب حدود 60 % نمره مراحل بعدی تحصیل را ادامه دهد 40% نمره بماند برای بعد از شرایط اضطرار که آزمون برگزار شده و سنجش کامل بعمل آید.البته هر دانشگاه با قبل خودش سنجیده خواهد شد.

در پی مقدمه دکتر حسین زاده اعضای شورا به بحث و بررسی موضوع پرداختند.

 


١٠:٢٥ - شنبه ١٢ مهر ١٣٩٩    /    عدد : ٩٧٠٥٨    /    تعداد نمایش : ٨٢خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.