چهارشنبه ٠٢ تير ١٤٠٠ - 
1 2 3 4
 
منو اصلی
صفحه اصلي > نمایش اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

هم اندیشی در مورد توانمندسازی و دانش افزایی دانشجویان در حوزه آموزش پزشکی

بیست و سومین جلسه سیاستگذاری مرکز روز دوشنبه مورخ 1399/08/12از ساعت 9 لغایت 12 در دفتر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی و با حضور دکتر علیرضا رجائی مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی،  دکتر حسین زاده مسوول واحد توانمند سازی اساتید و دکترنظری مسوول واحد دانش پژوهی مرکز و آقای بلوردی معاون دفتر بازآموزی دانشگاه ، آقای رضا شاهرخی نماینده کمیته دانشجویی به  صورت حضوری در جلسه شرکت نمودند و دکتر پوراحمد ، دکتر سهرابی زاده، دکتر عباچی زاده، آقای پارسا قابوسی به صورت مجازی در جلسه حضور داشتند.

در ابتدا آقای شاهرخی مسئول کمیته دانشجویی در مورد اهمیت توان افزایی دانشجویان در امر آموزش پزشکی صحبت کردند و اشاره کردند که در هیچ مقطعی، دانشجویان مباحث آموزش پزشکی را نمی گذرانندو در واقع هیچ آشنایی علمی با اصول برنامه ریزی درسی، کوریکولوم ، روش های یاددهی و یادگیری و....  ندارند. وبا توجه به اینکه همین دانشجویان در آینده مدرسین دانشگاه خواهند شدو عدم آگاهی و تسلط آنها به روش های اصولی تدریس و ارزشیابی دانشجویان میتواند به ضرر سیستم و در نهایت جامعه باشد. و در نهایت پیشنهاد تولید محتوا حتی بصورت کارگاهی رادادند.

در ادامه جلسه آقای دکتر رجایی موافقت نموده وگفتند می توان برای شروع کارمحتوای آموزش پزشکی بصورت واحد اختیاری ارایه شودو تاکید داشتند که عمده کار قاعدتا باید درEDO دانشکده هاانجام شود و آقای شاهرخی نیزقسمت مرکزی را به عهده بگیرند.

آقای دکتر دانش کهن اعلام کردند  4 نفراز دانشجوی علاقمند و فعال برای فعالیت در کمیته پژوهشی انتخاب شده اند

در ادامه بحث تعدادی از اعضا در مورد شناسایی نیاز های موجود دانشجویان و اولویت بندی آنها صحبت نمودند و برخی اعتقاد داشتند که بسیاری از نیاز های اولیه دانشجویان تامین نشده  نیازهایی که در اولویت بالاتری هستند.

آقای دکتر پوراحمددر خصوص کمیته دانشجویی دانشکده داروسازی اشاره کردند که بسیار فعال بوده و دارای 10 عضو می باشد و آقای کنعانی به عنوان دبیر فعالیت می کنند که قرار شد با آقای شاهرخی در ارتباط باشنداین کمیته در حال حاضر مشغول انجام پایش تدریس مجازی و ارئه گزارش و بازخورد به دئیس دانشکده و مدرسین می باشد.

در ادامه درخواست بازنگری اساسنامه راداشتند.

دکتر عباچی زاده از انجام نیاز سنجی در دانشکده پزشکی خبر دادند که نتیجه آن " عدم آشنایی دانشجویان با قوانین " بود که اموزش های لازم داده شد. ضمنا اولویت درخواست های دانشجویان امکان دسترسی به سایت های مرتبط خارجی بود.

آقای قابوسی نماینده دانشجویان نیز موارد زیر رامطرح نمودند:

  • رسیدگی علمی و مبتنی بر شواهد به اعتراضات دانشجویان در کمیته دانشجویی
  • همکاری با تشکل های مختلف
  • ورود دانشجویان به نویسندگی و همکاری با اساتیددر تولید محتوا
  • اختصاص تشویق های مختلف برای ایجاد انگیزه

آقای دکتر رجایی در پایان اعلام کردند که در نظر سنجی های مختلف و مستند، رضایت مندی از آموزش اعلام شده لذا تقاضا کردند اگر دوستان مستنداتی دال برنارضایتی دارند ارائه نمایند که در شورای آموزش آتی مطرح شود.


١٠:٣٢ - يکشنبه ١٨ آبان ١٣٩٩    /    عدد : ٩٨٣٨٧    /    تعداد نمایش : ٨١خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.