پنج شنبه ٢٧ مرداد ١٤٠١ - 
1 2 3
 
منو اصلی
صفحه اصلي > نمایش اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

پنل تخصصی “طراحی فرایند دانش پژوهی از آغاز تا انجام” برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي معاونت آموزشي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي به نقل از روابط عمومي مركز مطالعات و توسعه آموزش پزشكي دانشگاه، پنل تخصصي آموزشي با عنوان " طراحي فرايندهاي دانش پژوهي از آغاز تا انجام " در اولين روز از جشنواره آموزشي در روز دوشنبه 9 خردادماه از ساعت 10-8 ، در محل معاونت آموزشی در قالب ارایه نمونه های طرح دانش پژوهی به شکل ترکیبی (حضوری و مجازی) برگزار شد.
 
 
این پنل، اولین پانل تخصصی روز نخست جشنواره بود، که با محوریت نقش طرح های دانش پژوهشی و طرح های نوآورانه در حل و ارتقای موضوعات آموزشی اجرا گردید. ابتدا مقدمه کارگاه توسط آقای دکتر شمس مدیر مرکز مطالعات و توسعه با موضوع معرفی دانش پژوهی برگزار شد، سپس خانم دکتر نظری مسوول کمیته دانش پژوهی به ایراد مطلب پرداختند: ایشان فعالیت هایی را دانش پژوهی  دانستند که منجر به تولید محصول آموزشی شود، قابلیت نقد و اریابی داشته و در اختیار دیگران قرار بگیرد. وی افزود دانش پژوهی در واقع یک مداخله آموزشی جدید است که باعث بهبود کیفیت آموزش می شود.
 
حیطه های فعالیت های دانش پژوهی شامل تدوین و بازنگری برنامه آموزشی، ارزشیابی، یاددهی و یادگیری، مدیریت و رهبری آموزشی، مشارکت در طراحی و تولید محصولات آموزشی و حیطه یادگیری الکترونیکی E-Learning معرفی شدند. همچنین معیارهای گلاسیک دانش پژوهی شامل تعیین اهداف، آماده سازی، متدولوژی مناسب، به دست آوردن نتایج مهم، انتشار عمومی و در نهایت نقد و باز اندیشی مطرح و توضیح داده شد.
 
در انتهای توضیحات در مورد امتیازهای دانش پژوهی در قالب بند 6 ماده 2 آیین نامه ارتقای اعضای هیات علمی توضیحاتی ارایه گردید.
 
در ادامه پنل 3 طرح مورد نفد و بررسی قرار گرفت. در این کارگاه برای آموزش بهتر، طرح ها از ابتدای ارایه ایده مطرح و نحوه شکل گیری پروپوزال دانش پژوهی گام به گام و درعمل نمایش داده شد. طرح های ارایه شده متعلق به خانم دکتر بیابانکی، خانم دکتر شیوا ایلیایی و دکتر علی انجو بوده و به تفصیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت. اساتید مدعو طرح ها را با درنظر گرفتن جزییات بررسی و بازخورد ارایه می دادند و صاحبان پروپوزال تغییرات را مطابق سناریوی پیش بینی شده اعمال و مجددا مطرح می کردند.


١٥:٤٠ - دوشنبه ٩ خرداد ١٤٠١    /    عدد : ١١٧٢٤٤    /    تعداد نمایش : ٦٢خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی - ساختمان شماره یک - طبقه هفتم

تلفن : 22439919- 021
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.