پنج شنبه ٢٧ مرداد ١٤٠١ - 
1 2 3
 
منو اصلی
صفحه اصلي > نمایش اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

جشنواره آموزشی دانشگاه از تاریخ 9 لغایت 10 خردادماه برگزار می شود

جشنواره آموزشی دانشگاه از تاریخ 9 لغایت 10 خردادماه برگزار می شود .
 

دکتر جمال شمس، مدیر مرکز مطالعات و توسعه دانشگاه، در خصوص کارکرد جشنواره آموزشی در دانشگاه گفت: از جمله اقداماتی که در حوزه توسعه آموزش می توان انجام داد شناسایی، معرفی و تقویت بهترین عملکردها یا موارد Best practice است؛ که جشنواره آموزشی جایگاه مناسبی برای این منظور است. شناسایی گروه های برتر از نظر مولفه های آموزشی همین کارکرد را دارد که علاوه بر تقدیر از بهترین عملکرد، الگوی عملی در اختیار دیگران می گذارد. جدای از آن که تقدیر از گروه ها به جای افراد، تقویت کننده رهبری و مدیریت آموزشی، کارگروهی و پویایی گروه نیز هست. از سوی دیگر اگر بخواهیم فقط یک کلمه در توسعه آموزش مطرح نماییم قطعا آن کلمه دانش پژوهی است. منظور ما از دانش پژوهی تغییر در آموزش بر پایه بهترین شواهد است. مدیریت آموزش دانشگاه این نکته را هم مدنظر داشته و با برگزاری پانل دانش پژوهی در جشنواره آموزشی که از سال قبل شروع کرده ایم، سعی در آشنایی بیشتر اعضای هیات علمی دانشگاه با این کلید توسعه آموزش داریم تا در قالبی ملموس، کاربردی و تسهیل شده مفهوم را منتقل نماییم.
 
در ادامه ایشان ضمن اعلام تقدیر از فرایندهای برتر که مشوق خوبی برای اقدامات دانش پژوهانه در سطح دانشگاه است، از برنامه هایی که در جشنواره آموزشی امسال در نظر گرفتند گفت: فرایند یاددهی- یادگیری تعاملی دوسویه و رفت و برگشتی است؛ متاسفانه نادیده گرفتن استاد و فراگیر به ویژه فراگیر به عنوان یک انسان و آسیب هایی که در معرض آن هستند، اشتباهی است که نظام های آموزشی را تهدید می کند. مرکز مطالعات و توسعه دانشگاه با حمایت معاونت آموزشی با قدرت و جدیت تمام، برنامه منتورشیپ را تعقیب کرده و جشنواره آموزشی امسال هم فرصت مغتنمی برای آشنایی بیشتر مدیران و اساتید با این موضوع است که پانلی ویژه برای آن درنظر گرفته شده است.
 
ایشان در پایان از اعضای هیات علمی دانشگاه که تربیت جوانان این کشور و اعتلای علم و فرهنگ برایشان اولویت اول محسوب می گردد، دعوت نمودند تا به جشنواره به عنوان فرصتی جهت بهبود و ارتقاء آموزش دانشگاه  نگاه کنند.
 
به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دانشگاه، مراسم حضوری و مجازی تقدیر از برترین عملکرد های آموزشی در شانزدهمین جشنواره آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در روز سه شنبه تاریخ 10 خرداد ماه از ساعت 11لغایت 13 در محل دانشکده پزشکی ، تالار امام خمینی (ره) برگزار می گردد.
 
 
 
علاقه مندان می توانند از طریق بسترهای مجازی زیر در جشنواره شرکت نمایند:
 
- آپارات به نشانی  sbumsuniversity
- اینستاگرام به نشانی sbmuniversity 
- پخش زنده به نشانی: https://Live.sbmu.ac.ir  
 
قابل ذکر است در روز دوشنبه پانل "طراحی فرایند دانش پژوهی از آغاز تا انجام " از ساعت 8  لغایت 10صبح و پنل "میزگرد آموزشی منتورشیب ویژه دستیاران" از ساعت 11 لغایت 13 به صورت مجازی به نشانی الکترونیک: https://eaai.ir/edc  برگزار  می شود. 
 
به اعضای هیات علمی شرکت کننده در پانل ها،امتیاز ارتقا تعلق می گیرد.
 


١٧:١٨ - يکشنبه ٨ خرداد ١٤٠١    /    عدد : ١١٧١٤٦    /    تعداد نمایش : ٥٢خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی - ساختمان شماره یک - طبقه هفتم

تلفن : 22439919- 021
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.