پنج شنبه ٢٧ مرداد ١٤٠١ - 
1 2 3
 
منو اصلی
صفحه اصلي > نمایش اخبار  


  چاپ        ارسال به دوست

اساتید دانشگاه؛ مهم‌ترین پیشتازان و افسران برای دسترسی کشور به مرجعیت علمی

 

اساتید دانشگاه؛ مهم‌ترین پیشتازان و افسران برای دسترسی کشور به مرجعیت علمی

دکتر علیرضا زالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی نیز در این مراسم اظهار کرد: صیانت از دستاوردهای نظام آموزش علوم پزشکی بر عهده اساتید و بزرگان کشور است.

رییس دانشگاه طرح ادغام آموزش علوم پزشکی را طرحی مترقی توصیف کرد و گفت: بزرگان آموزش و علوم پزشکی در دنیا این طرح را به عنوان طرحی پیشرو معرفی می کنند، ممیزی مثبت و اعتبار بخشی گسترده جهانی تنها گوشه از دستاوردهای طرح اذعام علوم پزشکی است.

دکتر زالی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه ضرورت رسیدن به مرجعیت علمی خاطرنشان کرد که مهم‌ترین پیشتازان و افسران برای دسترسی کشور به مرجعیت علمی اساتید دانشگاه‌ها هستند.

وی  با بیان این که دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در ۱۶ نقطه دارای مرجعیت فرامنطقه ای است تاکید کرد: باید اساتید دانشگاه با اقتدار و تلاش بیشتر دانشگاه را برای رسیدن به مرجعیت علمی کمک کنند.

رییس دانشگاه استفاده از فناوری های نوین را راه حل مناسبی برای تغییر سیمای سلامت کشور دانست و اضافه کرد: یادگیری عمیق، استفاده از هوش مصنوعی و اینترنت اشیا آینده نظام سلامت را تغییر خواهد داد.

دکتر زالی متوازن سازی تحقیقات دانشگاهی و کاربردی کردن این تحقیقات را از مولفه های نسل سومی شدن دانشگاه دانست و گفت: برای تغییر در آموزش نیاز به تحقیقات کاربردی و اثربخش داریم.

وی در بخش دیگری به فرمایش‌هایمقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت رشد صد در درصدی شرکت های دانش بنیان و اشتغال در سال جاری اشاره کرد و افزود: این مهم باید به عنوان وظیفه حاکمیتی در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به عنوان دانشگاهی پیشرو باشد.

رییس دانشگاه با بیان این که بیشترین میزان سرمایه گذاری جهانی در دو سال گذشته به بخش هوش مصنوعی اختصاص داشته توصیه کرد: برای ارتقای خدمات باید هرچه سریعتر به این مسیر ملحق شویم.

به گفته دکتر زالی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور ۱۵۰۰ عضو برجسته هیئت علمی و ۱۴ هزار و ۶۰۰ دانشجو متنوع ترین خدمات آموزشی و پژوهشی را در کشور ارایه می دهد.

دکتر زالی همچنین یادآور شد: در اتمسفر مساعد فعلی و در بزنگاهی که فردی صاحب ایده‌های نوآورانه سکان دار وزارت بهداشت است می توان تغییرات بنیادی در حوزه آموزش علوم پزشکی ایجاد کرد.


 

 


٠٩:٥٧ - چهارشنبه ١١ خرداد ١٤٠١    /    عدد : ١١٧٢٧٨    /    تعداد نمایش : ٤٩خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی - ساختمان شماره یک - طبقه هفتم

تلفن : 22439919- 021
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.